Ve včerejších večerních hodinách dorazila na otrokovické nádraží španělská výprava 11 žáků a 2 učitelek a tak se mohlo začít naše evropské dobrodružství. Nejprve jsme dostali šanci se v roli hostitelů ukázat my v Česku. Přes veškerá zpoždění na cestě k nám se druhý den ráno dostavili všichni do sborovny naší školy a zahájili nabitý program. Český tým si připravil pro své vrstevníky stmelovací aktivity, provedl je po škole a ukázal jim mnohá zákoutí. Nesměla chybět tradiční moravská svačina v podobě frgálů a oběd v naší školní jídelně. V odpoledních hodinách nás čekala prohlídka města a jeho pamětihodností. Výkladu se skvěle zhostil tým průvodců posílený o další deváťáky. Navštívili jsme samozřejmě Jednadvacítku či Památník Tomáš Bati, a spoustu dalších zajímavých míst.