ERASMUS+ 2020-2022

alena.borusikova@zsokruzni.cz

ÚŘEDNÍ HODINY ŠKOLNÍ JÍDELNY

ERASMUS+

Projekt BioEconomy4Future pod záštitou mezinárodního projektu Erasmus+ se konal na naší a partnerských školách v Rakousku a Španělsku od října 2020 do září 2022. Neopakovatelné zážitky pro zúčastněné žáky, unikátní zkušenosti pro organizující učitele. Vše s velkým otazníkem způsobeným probíhající pandemií koronaviru…

Realizace projektu byla naplánovaná na 24 měsíců od 1. 10. 2020 do 30. 9. 2022. Vzhledem ke komplikacím způsobeným situací kolem COVID19 se nakonec všechny cesty do zahraničí i domácí přivítání spolupracujících škol uskutečnily během tří měsíců. Od 22. 4 do 30. 4. vycestovali tři učitelé a devět žáků osmých a devátých tříd do španělského regionu Murcía. Zde byli hosty na škole IES Jose Luis Castillo-Puche v malém historickém městečku Yecla. Během týdne absolvovali vzdělávací aktivity spojené s konceptem bioekonomie, udržitelného rozvoje a ekologie. Nejen díky životě v rodinách svých španělských spolužáků poznali blíže odlišnou kulturu a načerpali spoustu zkušeností pro svůj budoucí život. Celý týden zakončil celodenní výlet do malebné Cartageny.

Přehrát video

Ve dnech 14. – 21. 5. pak měla možnost přivítat výpravy ze Španělska a Rakouska naše škola. Za přispění sedmnácti rodin se zde studenti ze zahraničí cítili jako doma. Absolvovali jsme srdečné přivítání na radnici města Zlína, seznámili se s odkazem Tomáše Bati, navštívili zoologickou zahradu na Lešné. Pro celou skupinu 18 žáků i jejich českých hostitelů ze zahraničí byly připraveny programy spojené s recyklací a tříděním odpadů.

Přehrát video

Celý projekt jsme zakončili 22. – 28. června ve Vídni, kde se tentokrát ujali role hostitelů studenti a učitelé Bernoulligymnasia. Během horkých letních dnů jsme navštívili historické památky města i několik zajímavých provozů – spalovnu ve Spittelau či vodní elektrárnu ve Freudenau. Čtrnáctka žáků z devátých tříd tak zakončila svou cestu na naší základní škole obohacena o unikátní zážitky.